Kontakt

COM DIRECT LIMITED Ltd

Korespondeční adresa (provozovna):

Masaryková 178
415 01 Teplice

 


Zvětšit mapu

Otvírací hodiny:

Po - Pá: 10:00 - 17:00
So - Ne: zavřeno

Faktrurační adresa:

Na Lysinách 457/20

147 00 Praha 4

 

telefon:

+420 728 038 154

+420 722 932 084

+420 417 538 785

email:

info@batteryland.cz

Poštovné - Doprava

   Poštovné a doprava


  • Při objednávání zboží si můžete vybrat několik možností dopravy. Můžete využít služeb firmy GLSČeské pošty, vyzvednutí na pobočkách Uloženka.cz.

 GLS přeprava

Dobríka GLS........................................ 108,-Kč

Platba platební kartou online............... 71,-Kč

Platba bankovním převodem............... 71,-Kč

   Dobírka poslání na Slovensko.............. 193,-Kč

Platba bankovním převodem doručení na Slovensko 156,-Kč

Ceny jsou vč. DPH

 

 

ceska posta

Doprava Česká pošta

Dobríka "Balík do Ruky" ...................................... 108,-Kč

Dobírka "Balík na Poštu" ..................................... 108,-Kč

Platba platební kartou online "Balík do Ruky" ..... 71,-Kč

Platba platební kartou online "Balík na Poštu" .... 71,-Kč

Platba bankovním převodem "Balík do Ruky" ..... 71,-Kč

Platba bankovním převodem "Balík na Poštu" .... 71,-Kč

Ceny jsou vč. DPH 

 

 

Vyzvednutí na výdejných místech "Uloženka.cz"

 

Vyzvednutí na pobočkach Uloženka.cz ................. 67,-Kč

Vyzvednutí na pobočkach Uloženka - Partner ..... 67,-Kč 

Ceny jsou vč. DPH 

    

Doprava na Slovensko

 

Pošta Slovensko

 

Slovenská pošta přeprava

 

Dobírka Slovenská Pošta  ........................ 157,-Kč

Platba Bankovním převodem předem ..... 120,-Kč 

Ceny jsou vč. DPH

Certifikáce

Úplně všechny prodávané výrobky, jsou opatřeny označením CE

Značka CE označuje výrobky, které vyhovují právním předpisům Evropské unie, a tak se mohou volně prodávat na evropském trhu. Tím, že na svůj produkt výrobce připojí označení CE, tak na vlastní odpovědnost prohlašuje, že tento výrobek je v souladu se všemi právními požadavky na toto označení, a tudíž se může prodávat v celém Evropském hospodářském prostoru a Turecku. Do Evropského hospodářského prostoru patří 27 členských států Evropské unie a země ESVO, tedy Norsko, Island a Lichtenštejnsko.

CE je jediné označení, které znamená shodu s úplně všemi požadavky, které jsou na základě směrnic či techn. předpisů pro výrobce ohledně jeho produktu kladené. Státy Evropské unie nesmějí mít ve svých vnitrostátních předpisech odkazy na jiné označení shody, které by souvisely s označením CE.

Označení CE znamená následující:

není třeba žádných dalších certifikátů či testování,

možnost obchodovat v jakékoliv zemi Evropského vnitřního trhu bez další dokumentace,

snazší srovnávání výrobků pro zákazníky,

podpora důvěryhodnosti výrobku.

NABÍJENÍ BATERIÍ

Nabíjení telefonu se může jevit jako banální záležitost, ale při chybném zacházení ničí baterii. Není to pouze o tom, že ho člověk zastrčí do elektrické zásuvky. Redakce Modré vlny Vám přináší cenné rady, jak životnost baterie prodloužit.

 

Nenechávejte mobil v nabíječce déle než je potřeba
Když baterie dosáhne 100 % nabití a necháme ji v síti, riskujeme snížení kapacity. Je dobré také vytáhnout baterii z nabíječky o chvilku dříve, než dosáhne plné kapacity. Pokud tak neučiníme, baterie jistě neodejde během roku používání, ale úbytek kapacity se brzy promítne.

Nenechte ani nevybíjejte baterii na 0 %
Je chyba nechat vybít telefon na nulovou hodnotu. Když se tak stane párkrát, nevadí, ale častěji už by se to nemuselo vyplatit. Úplné vybíjení a nabíjení do sta procent kapacity moderním článkům dokonce nesvědčí. Čím více celých cyklů totiž baterie absolvuje, tím je blíže k okamžiku, kdy už nepůjde zprovoznit. Ideální je proto telefon v průběhu dne několikrát dobíjet a držet kapacitu baterie kolem 20 až 80 procenty. Každým plným nabitím se zkracuje životnost akumulátoru o jeden cyklus.

Pozor na přehřívání baterie
S čím si nové akumulátory příliš nerozumí, jsou vysoké teploty. Mírné zahřátí článku při nabíjení je běžný jev. Měli bychom se ale vyvarovat činností, které mohou teplotu ještě zvýšit. Není proto například vhodné dávat telefon na noc pod polštář – ať už se nabíjí, nebo ne – nebo během parného léta za okno autobusu. Při nabíjení je též dobré vyndávat telefon z obalu, který sám o sobě teplo příliš dobře neodvádí. Bateriím mobilních telefonů nesvědčí ani opačný extrém.

Nová baterie je nabitá jen z části
Většina zařízení se prodává s jen částečně nabitou baterií - přibližně 40 až 50 procent. Je to prý optimální stav pro tento typ baterií, když se předpokládá, že zařízení bude nějakou dobu vypnuto, proto nový přístroj nechte před prvním použitím plně nabít. 

Nabití z 0 na 100 %
Úplné vybíjení a nabíjení do sta procent kapacity moderním lithiovým článkům dokonce nesvědčí. Čím více celých cyklů totiž lithiová baterie absolvuje, tím je blíže k okamžiku, kdy už nepůjde zprovoznit. Ideální je proto telefon v průběhu dne několikrát dobíjet a držet kapacitu baterie kolem 20 až 80 procenty. Každým plným nabitím se zkracuje životnost akumulátoru o jeden cyklus. Bateriím nového typu nevadí nabíjení např. ze 60 %, ale hodně jim vadí, pokud je necháte vybít na 0 %. U chytrého telefonu je dobré, aby hladina baterie neklesla pod 20 %. Samozřejmě pokud Vám po náročném dni zbyde v akumulátoru pár procent, nic se neděje. Jednou měsíčně to může být prospěšné pro zkalibrování a zpřesnění výpočtu zbývajícího času.

Nabíjení přes noc baterii neprospívá
K plnému dobití na maximální kapacitu stačí zpravidla dvě až tři hodiny, připojení k síti po celou noc tak není potřeba. Nové typy baterií jsou ale naštěstí chráněny před přebitím a po naplnění kapacity se samy přestanou nabíjet. Problémem však může být teplota akumulátoru. Pokud nabíjíte přes noc, tak i přes to, že se telefon přestane nabíjet, stále se zde může udržovat vyšší teplota. Noční nabíjení tedy dlouhodobou výdrž baterie zkracuje.

Nenechávejte baterie dlouho vybité
Když už se Vám telefon úplně vybije, měli byste ho nabít co nejdříve. Rozhodně se nedoporučuje nechávat vybitý mobil týden v šuplíku. Baterie se v takovém případě může kompletně odporoučet do věčných lovišť a ztratit schopnost držet nabití. Pokud víte, že nebudete přístroj dlouho používat, nabijte ho na 50 %. Není dobré nabíjet baterii úplně, protože to může vést ke zmenšení její kapacity a zkrácení životnosti.